Miasto o wielu kulturach - Lwów
- TojaWolski
- 24 wrz 2018
- 1 minut(y) czytania
Jeżeli w najbliższym czasie wybieracie się do tego pięknego miasta i ciekawi Was co ma wspólnego Wenecja ze Lwowem, kim jest kobieta ze szczytu gmachu opery lwowskiej lub chcecie zobaczyć gdzie mieszkał Piłsudzki , to zachęcam do czytania!
Końcem kwietnia a początkiem maja tego roku, odwiedziłem Lwów. Wyjazd był zaplanowany przez moich rodziców, którzy parę miesięcy wcześniej spędzili tam Sylwestra. Słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tego miejsca więc postanowiłem przekonać się na własnej skórze, czy warto.
Kontrola na granicach
Na Ukrainę najlepiej pojechać jest autem lub pociągiem jeżeli tak jak ja jesteście z południa Polski i macie niedaleko do granicy polsko-ukraińskiej. My wybraliśmy transport kolejowy z przesiadką w Przemyślu. Nasza podróż trwała około sześciu godzin (licząc z przerwą w oczekiwaniu na pociąg do Lwowa na stacji kolejowej w Przemyślu)
Pamiętajcie na przyszłość, że Ukraina nie jest w Unii Europejskiej i posiadanie ważnego paszportu przy przekraczaniu granicy jest niezbędne do odwiedzenia tego kraju. Mniej znanym faktem jest absolutny zakaz przewożenia z Ukrainy do Polski produktów pochodzenia zwierzęcego. Chodzi tutaj przede wszystkim o mięso, które nie jest badane weterynaryjnie na granicach pod kątem obowiązujących w UE przepisów prawnych. Przewiezienie takiego niezbadanego mięsa może być początkiem rozprzestrzeniania się chorób w polskich hodowlach. Poza tym na ludzi, którzy zostaną przyłapani na przewozie takich produktów jak: ser, mleko, jajka czy wędlina - nierzadko zostają nałożone kary finansowe.
Jeżeli chodzi o alkohol, to możemy przewieźć maksymalnie: 5 litrów piwa, 2 litry wina, i 1 litr napojów mocnych (>22%) Ważną informacją dla ludzi, którzy podróżują ze zwierzętami jest posiadanie ze sobą wszystkich dokumentów dotyczących zwierzaka oraz odbytych przez niego szczepień.
Comments